Splav rieky Morava - Tip na výlet pri Bratislave

Morava je rieka prameniaca na severnej Morave. Na dolnom toku tvorí prirodzenú hranicu medzi Českom a Slovenskom. S Rakúskom sa delíme o rieku Morava v celkovej dĺžke 114 km. Tok sa vlieva sa do Dunaja na území Bratislavy, priamo pod hradom Devín.Rieka Morava ponúka ideálne možnosti pre turistov, ktorí obľubujú rekreačné splavovanie.

Najzaujímavejším úsekom pre splavovanie Moravy je od hod Vysokej pri Morave po sútok s Dunajom pri Devíne.

Vysoká pri Morave – hrad Devín /4-5 hod/

CENA: 20 EUR / kánoe + vybavenie / deň 
Cena dopravy lodí 45 EUR. Spolu odvezieme až 8 kánoe.

Ak plánujete firemnú akciu, školský výlet prípadne ste len veľká partia kamarátov prípravíme vám individuálny program a cenovú ponuku. 

Splavujeme od 1.júna.

Scenériu celej trasy na oboch stranách dopĺňajú rybárske obydlia. Pri kompe Záhorská Ves – Angern an der March absolvujete prechod najzápadnejším bodom Slovenska. Za obcou Devínska Nová Ves, ktorá je mestskou časťou Bratislavy, sa pomaly vynárajú pohľady na majestátne bralo hradu Devín, pod ktorým sa rieka vlieva do Dunaja.

Doporučená výstroj:  športové a voľné oblečenie, náhradná obuv, pokrývka hlavy, krém na opaľovanie, okuliare, dostatočné množstvo nealko tekutín, sprej proti komárom. V prípade nepriaznivého počasia, odporúčame tenký dlhý rukáv, nohavice a pršiplášť ( poncho). Splavy sa organizujú v teplých mesiacoch (máj – september ), preto berieme do úvahy len letné dažde.

Splavy organizujeme na plastových kanoe pre 2 až 3 osoby prípadne nafukovacom rafte pre 6 osôb.

Doprava: Pre menšie skupiny (max 8 osôb) mikrobusom, pri  väčšom počte osôb zabezpečíme autobus. Doprava osôb nie je v cene splavu, cena je kalkulovaná podľa odjazdených km. Počas jednodenných splavov bude k dispozícií sprievodné vozidlo, ktoré odvezie všetky  vaše veci ktoré  nebudete potrebovať na vode na miesto ukončenia splavu. 

   

Región Záhorie - Rozsiahle borovicové lesy na viatych pieskoch, prírodné jazerá s piesočnatými plážami, riečne terasy rieky Moravy, to je krajinný reliéf Záhoria. Príťažlivá destinácia na letnú dovolenku. Listnaté lesy Malých Karpát s vyznačenými turistickými trasami lákajú najmä peších turistov a hubárov, záhorácke rybníky nadšencov rybolovu. Ale Záhorie je predovšetkým rajom pre cyklotúry. Cyklistické trasy vedú do Lozorna, lesnými cestami do bratislavského lesoparku Železná studnička, odkiaĺ tí vytrvalejší môžu pokračovať cez malokarpatské vinice do Rače a Svätého Jura.Povodím Moravy sa môžu vybrať na cyklovýlety aj rodiny s deťmi a spoločne sa kochať krajinou maľovanou prírodou.Nechajte sa zlákať na splav rieky Morava z Moravského sv. Jána a dopriať si piknik v Záhorskej Vsi alebo vo Vysokej pri Morave. 
Kúpali ste sa už v biobazéne? Lemovanom kvitnúcimi leknami, na báze vlastného samočistenia bez chemikálií s prírodným ohrievaním? Takýto zážitok si nenechajte újsť. Toto kúpalisko na Kamennom mlyne pri Stupave je obľúbený letný areál. Nádych tajomna a histórie ovanie návštevníkov na trúcaninách Plaveckého hradu a Pajštune nad Borinkou. Výstup na Pajštún je trochu náročnejší , ale stojí za tú námahu. Otvorí sa pred vami neopísateľná panoráma krajiny, pri dobrej viditeľnosti aj s vrcholkami rakúskych Álp.Na Pajštúne po celý rok trénujú skalolezci, stena hradného brala je vyznačená farebnými skobami, podľa trasy obtiažnosti. Možností na Záhorí je neúrekom.Objavte región Záhorie aj vy.

Projekt podporený Bratislavským samosprávnym krajom.
BSK

 

 


Zažime spolu adrenalín na vode!

Po odoslaní údajov vám vypočítame celkovú cenu zájazdu a budeme vás kontaktovať.
Táto objednávka nie je záväzná.

Vaše údaje

Objednávka zájazdu