Splavovanie rieky Hron - Dovolenka na Horehroní

Hron pramení v Horehronskom podolí,  na juhovýchodnom úpätí Kráľovej hole. Prameň leží na území NAPANT-u, pri obci Telgárt. Pozdĺž toku Hrona sú mnohé veľmi pekné miesta na táborenie - či už zariadené kempy alebo voľné táboriská. Najideálnejšie podmienky na splav horného úseku rieky Hron sú na jar. Celosezónne je splavný úsek od Nemeckej. V letných mesiacoch je splav vhodný aj pre neskúsenejších vodákov či rodiny s deťmi. 

My vám ponúkame splav najzaujímavejšieho úseku od Nemeckej po Sliač. Tento úsek dokáže bezpečne splaviť aj začiatočník, ale v prípade záujmu aj za doprovodu skúseného inštruktora, ktorý sa bude s vami plaviť a postará sa o vaše pohodlie a bezpečnosť. Tok je rýchly, zákruty sú však prehľadné, v koryte je mnoho ľahkých perejí a prekážok. Splav je možné v tomto úseku spojiť s výletom do Čierneho Balogu na Čiernohorskú železnicu, návštevou lesníckeho skanzenu vo Vydrove alebo prehliadku Bystrianskej jaskyne.
Splavy organizujeme na nafukovacích raftových člnoch pre pre 2-6 osôb. 

Trasy splavu Hrona:

1. Nemecká – Brusno /cca 1,5 hod
2. Nemecká – Lodenica na Mlynčoku /12km - cca 3 hod/ - Odporúčame
3. Nemecká – Šalková /21km - cca 7 hod/

Cena od 20 EUR/osoba /podľa typu lode/ 

Ak plánujete firemnú akciu, školský výlet prípadne ste len veľká partia kamarátov prípravíme vám individuálny program a cenovú ponuku. 

Ubytovanie: Kempuje sa pri vode v kempe v obci Nemecká alebo Šalková. Kempy  sú vybavené bufetom s terasou, sociálnymi zariadeniami. Je potrebné zabezpečiť si vlastnú stanovú techniku ( stany, spacáky, karimatky, kempové sedenie, stravovanie).

Doprava osôb je individuálna. V prípade poldenných či jednodenných splavov bude k dispozícií sprievodné vozidlo, ktoré odvezie šoférov alebo vaše veci, ktoré na vode nebudete potrebovať. 

V mesiacoch júl - august splav rieky Hron neorganizujeme. Sústreďujeme sa na rieky v okolí Bratislavy (Malý Dunaj, Morava, Dunajské ramená). 

 


Zažime spolu adrenalín na vode!

Po odoslaní údajov vám vypočítame celkovú cenu zájazdu a budeme vás kontaktovať.
Táto objednávka nie je záväzná.

Vaše údaje

Objednávka zájazdu