Kam v lete na dovolenku? Predstavujeme Slovinsko

20.03.2022 13:13:11 komentárov

Kam v lete na dovolenku? Predstavujeme Slovinsko

Slovinsko je krajina, ktorá má len 2 milióny obyvateľov, ale ponúka turistom a cestovateľom ozaj všetko - krásne Julské Alpy, more, pláže, jazerá, historické pamiatky, jaskyne, je to však aj miesto outdoorových športov ako rafting, canyoning, turistika, horská cyklistika, zipline či paragliding. Zabudnite, že Slovinsko je len tranzitná krajina pri ceste do Chorvátska.

Slovinsko sa nachádza na juhu strednej Európy, krajina susedí s Talianskom, Rakúskom, Maďarskom a Chorvátskom. Hlavným mestom štvrtého najmenšieho štátu Európskej únie je Ljubljana.Na rozlohe len niečo vyše 20-tisíc kilometrov štvorcových však nájdete naozaj všetko. Pobrežie patrí medzi tie kratšie pri Jadranskom mori, približne 43km, ale aj tak spĺňa všetky potreby "vyhľadávačov" morskej vody. Historické mestá ako Ljubljana, Piran, Portorož, Maribor by mali byť povinnou zástavkou pri návšteve Slovinska. Nesmiete však zabudnúť na hory - Julské Alpy / Triglavský Národný park s najvyšším vrcholom Triglav 2864 m.n.m. Po ceste k rieke Soča by ste sa mali zastaviť v jednej z najkrajších jaskýň Postojna pri kryštáľovo čistých jazerách Bled a Bohinj. 

Rafting v Slovinsku
3 dni bude málo. Čo sa ešte dá vidieť v Slovinsku?

Termálne kúpele Zreč, vodopád Savica v Triglavskom Národnom parku, najvyšší vodopád Boka (102m), úžasný Kozjak, či Virje, romantické jazero Bled s rozprávkovým hradom na ostrove v strede jazera, Predjamský hrad, jedno z najstarších vinohradníckych miest Slovinska - Ptuj. Rafting na Soči, canyoning Sušec ... To je stále len zlomok toho čo môžete v Slovinsku zažiť. Zastavte sa tam na pár dní po ceste do Chorvátska. 

Praktické informácie na záver:
Do Slovinska sa dostanete autom za pár hodín, približne za 3 hod ste v Maribore a cca 5 hod vám bude trvať cesta do Ljubljany. Aj sa chystáte do obce Bovec, centrum outdoorových športov (rafting, canyoning) v aute si posedíte približne 5 hodín. Na pobrežie Slovinska budete cestovať asi 7 hodín. Cestovať sa dá aj vlakom cez Viedeň, ale tento spôsob je časovo aj finančne náročnejší. Na vstup do Slovinska vám postačuje platný občiansky preukaz. V krajine sa platí eurami. Ceny sú o niečo málo vyššie ako u nás napr. pizza 8-10 EUR, hlavne jedlo od 12 EUR, pivo 2-3 EUR. Ďakujem sa povie Hvala, dovidenia - Nasvidejne ... :)

Komentáre

Zažime spolu adrenalín na vode!

Po odoslaní údajov vám vypočítame celkovú cenu zájazdu a budeme vás kontaktovať.
Táto objednávka nie je záväzná.

Vaše údaje

Objednávka zájazdu