Ďalšie príjemné čítanie od nášho účastníka raftingu na rieke Salza

01.03.2017 11:58:00 komentárov

Ďalšie príjemné čítanie od nášho účastníka raftingu na rieke Salza

Salza - Rafting na rieke Salza

Salza je rieka v Hochschwábskych Alpách s krištáľovo čistou tyrkysovou vodou dlhá 88km. Pramení pod kopcom Goller (1766 m. n. m.). a na konci sa vlieva do rieky Enns.
Našli sme outdoor cestovku eurorafting, ktorá dokáže perfektne zabezpečiť celý pobyt na Salze, či už na súši alebo na vode. Samozrejme sa na Salzu môžete vybrať aj individuálne. Každopádne pre menej skúsených vodákov odporúčam inštruktora.

Vyrážame piatok poobede z Bratislavy cez St.Polten, cesta trvá približne 3 hodiny, v podvečerných hodinách dorazíme do kempu vo Wildalpen. 
Kemp je cez rok v prevádzke od 01.04. do 16.10. V kempe je k dispozícii umyvárka, sprchy, toalety, elektrické zásuvky. Sobotu ráno chodí do kempu auto kde si môžete kúpiť miestne pekárske dobroty.
Do dediny Wildalpen sa dostanete za 10 minút. Je to malá dedinka, kde nájdete nejakú tú kaviarničku, reštauráciu aj obchodík kde si kúpite jedlo. Ponuka je však dosť obmedzená, preto odporúčam urobiť nákup ešte pred odchodom z domu. Odvšade máte výhľad na nádherné okolité hory. 

Ráno odchádzame na vodu okolo deviatej hodiny. Autami sa odvezieme na štart etapy raftingu na Salze. Každá dvojica dostane čln a pádla. Nasleduje vodácka  inštruktáž a hor sa na vodu. Vo vode podaktorí zistia čo znamená 7 stupňová voda na kúpanie, ale niet cesty späť. Okolitá príroda je nádherná, človek je tam tretí krát a aj tak sa nestačí čudovať ako je to všetko možné. Sedíte v rafte na nádhernej priezračnej vode, okolo vás skaly, stromy, hory. Nádhera. A zrazu perej, alebo kameň. Salza je každý krát iná. Ak je málo vody sú problémy s kameňmi, ak je veľa vody, sú veľké vlny. Horný úsek je technickejšie náročnejší, pretože sa potrebujete vyhýbať kameňom. Prvý deň končíme pri kempe pri Wildalpen trošku náročnejšou perejou, ak ju niekto nezvládne, na boku je pripravený inštruktor s hádzačkou. Ale je to úžasný pocit keď vás vlnka nadvihne a vy perej úspešne prejdete. 

Druhý deň začíname od kempu smerom na dolný úsek rieky Salza. Vody je tu viac, kameňov menej, ale aj väčšie pereje a vlny ako prvý deň. Voda je naozaj ako z obrázka.
Začína tam kaňon, kde sú možnosti skákania do vody zo skaly a prostredie ktoré vám vyrazí dych.
Určite sa vrátime aj štvrtý krát J.

Rafting na rieke Salza v Rakúsku

Komentáre

Zažime spolu adrenalín na vode!

Po odoslaní údajov vám vypočítame celkovú cenu zájazdu a budeme vás kontaktovať.
Táto objednávka nie je záväzná.

Vaše údaje

Objednávka zájazdu