Čo ťa čaká v Rakúsku?

09.02.2020 09:00:01 komentárov

Čo ťa čaká v Rakúsku?

Rakúske Alpy okrem iného ponúkajú veľa nádherných riek, ktoré potešia srdce každého koho láka splavovanie. Jedna z vodácky veľmi obľúbených riek je Salza. Kto má rád prírodu a chuť splaviť nejakú rieku, môžeme Salzu len odporučiť. Táto rieka preteká Alpami v spolkovej krajine Štajersko, neďaleko mesta Mariazell. Význačným bodom a obľúbeným centrom vodných športov je obec Wildalpen. Neďaleko sa nachádza aj známe lyžiarske stredisko Hochkar.

Rafting na rieke Salza

Wildalpen je malá dedinka a dostanete tu kúpiť to najnutnejšie. Nachádza sa tu tiež pár pekných krčmičiek. Cesta z Bratislavy do Wildalpenu trvá asi 3 hodín a je dlhá cca. 250 km.

Wildalpen Rakusko

Okolité Alpy ponúkajú veľa možností k výletom do hôr. Jedným z nich je výlet na vodopády Wasserlochklamm ktorý spoločne absolvujeme. Každý, kto sa na rafting na Salzu vydá, by si nemal nechať ujsť skok do krištáľovej vody zo skokanského mostíka vybudovaného na veľkej skale neďaleko od visutého mosta vedúceho k vodopádom Wasserlochklamm.

Skok z mostika pri Wasserlochklamm

Rafting Salza

Obtiažnosť tejto rieky býva označovaná WW I - III. Aj keď na rieke nie sú extra ťažké miesta, odporúčame rieku nepodceňovať.

Rieka Salza ponúka niekoľko pokojnejších úsekov, ktoré umožnia kochať sa krištáľovo čistou vodou, nádhernou okolitou prírodou, ale tiež aj úsekmi, kde jedna perej strieda druhú a umožní tak každému sa dostatočne vyblázniť. Náročnejší úsek začína pár kilometrov od Wildalpenu a svoju obtiažnosť si zachová až do cieľovej tiesňavy v Palfau. Vo Wildalpen je pomerne veľká perej a je tu aj slalomová trať, kde sa často organizujú rôzne vodácke súťaže. Za tiesňavou resp. kaňonom už nie je rafting veľmi zaujímavý, Salza sa neskôr vlieva do rieky Enns.

Rafting na rieke Salza

Počas plavby vás čaká až 25 km naozaj divokej rieky. Výhodou rieky Salza, okrem záverečného kaňonu je to, že rieka je pomerne bezpečná a nenáročná. Počas plavby tu nie sú nebezpečné valce, ostré zákruty alebo kamene. Za ťažším úsekom vždy nasleduje pokojnejšia voda, ktorá poskytuje možnosť odpočinku.

Rafting na rieke Salza

Rieka Salza je považovaná za bezpečnú rieku, ale musia sa dodržiavať zásady bezpečnosti pri plavbe na rieke (skúsenosti, výbava, výška hladiny, žiadny alkohol atď.).

Pred veľkým kaňonom je niekoľko miest, kde sa dá rafting ukončiť. Posledná možnosť je hneď za malým kaňonom (sú v ňom zvyčajne nádherné veľké vlny) pri tzv. schodoch. Vo veľkom kaňone vás čaká plavba nádherným, divokým úsekom Za kaňonom splav končí.

Rafting na rieke Salza

Kedy je najideálnejší čas na rafting v Rakúsku?

Najkrajšia je rieka v máji, keď ešte býva dostatok vody, príjemne teplo a hlavne všade sa zelená okolitá príroda. Kalendár termínov nájdete tu. Ak je daždivejšie leto dá sa splavovať v priebehu tohto obdobia, ale najviac príležitostí na ideálnu vodu dáva práve jar.

Všetko dôležité o raftingu ma rieke Salza sa dozviete aj tu.

Komentáre

Zažime spolu adrenalín na vode!

Po odoslaní údajov vám vypočítame celkovú cenu zájazdu a budeme vás kontaktovať.
Táto objednávka nie je záväzná.

Vaše údaje

Objednávka zájazdu