Čo je to individuálna doprava počas zájazdu

15.06.2015 11:34:05 komentárov

Čo je to individuálna doprava počas zájazdu

Čo je to individuálna doprava počas zájazdu ...

Väčšina z vás preferuje na zájazd do Slovinska individuálnu dopravu. Táto forma dáva možnosť väčšej flexibite. Pobyt si môžete predlžiť výletom k slovinskému moru do Piran, do Julských Alp či k neďalekému jazeru Bled alebo Bohinj. Na opačnú stranu smerom do Talianska sa už po 2 hodinách ocitnete v jedinečných Benátkach.  

Samotná cesta do Slovinska trvá z Bratislavy približne 5 hodín (470km) a skoro celá vedie po diaľnici. Naša overená a odporúčaná trasa je cez Viedeň – Graz – Klagenfurt – Vilach – Tarvisio - Bovec.  10 dňová rakúska známka stojí 9,40 EUR. V Tarvisiu, ktoré je už v Taliansku je potrebne zísť z diaľnice za tretím tunelom. Za tento úsek talianskej diaľnice sa neplatí. Do Bovca je to potom už len 25km. Čaká vás ešte jazda okolo jazera Predil a horský prechod pod Mangartom. Pokiaľ vám svieti rezerva odporúčame natankovať ešte pred Tarvisiom. V Slovinsku dialnčnú známku nepotrebujete, pokiaľ teda neplánujete cestu k moru či do Ljublany. V rámci doliny Soča a okolí Bovca je len jedna čerpacia stanica a ceny PHM sú veľmi podobné tým na Slovensku. 

Častou otázkou býva ako funguje doprava počas raftingu a canyoningu. Pri individuálnej doprave musíte počítať s využívaním vášho vozidla počas celej doby. V praxi to funguje nasledovne. Ráno sa stretneme na štarte raftingu, po rozdelení výstroje si vaše auto zveziete do cieľa raftingu. Všetky suché veci, mobily, hodinky, peňaženky ostávajú v aute, iné cennosti si radšej nechajte na apartmáne. Do raftu si beriete už len všetko čo je vodotesné. Z cieľa na štart všetkých vodičov vyvezie jedno osobné auto za celu skupinu prípadne naše sprievodné vozidlo, ktoré vozí rafty a potrebnú vodácku výstroj. Pri canyoningu je to oveľa jednoduchšie, keďže začiatok aj koniec je na tom istom parkovisku.

Organizovanú dopravu je potrebné dostatočne skoro objednať, nakoľko máme obmedzené kapacity a nie na všetky termíny je možné dopravu zabezpečiť. Naše vozidlo Vás vozí v rámci všetkých aktivít. Pri organizovanej doprave je odchod vždy z Bratislavy, zvyčajne vo štvrtok alebo piatok o 14:00. Návrat do Bratislavy je v nedeľu okolo 20:00. 

POZOR / AKTUALITA 2021

Dopĺňame jednu veľmi dôležitú informáciu ohľadom cesty do Slovinska. Jedná sa o zatvorený úsek cesty medzi Talianskom a Slovinskom pri jazere Lago di Predil. Cesta sa uzatvára pre opravu tunela vždy cez pracovný týždeň od 18:00 do 6:00.  https://www.soca-valley.com/en/soca-valley/news/2021051314574241/complete-road-closure-cave-del-predil-predil/

Prosím naplánujte si svoju cestu do Slovinska tak aby ste tento čas stihli. Ak už teraz viete, že by ste čas príchodu nedodržali, odporúčam zmeniť trasu cesty cez sedlo Vršič. Vaša cesta by mohla vyzerať takto:  https://goo.gl/maps/qxpCLt2RNS9deRCj9

Pozn. Navigácie vás môžu posielať do Slovinska už pri Klagenfurte. Ak tak urobíte, treba počítať s mýtom za prejazd tunelom Karawanken a následne slovinskou diaľničnou známkou, cesta sa tak môže výrazne predražiť. Odporúčam preto pokračovať do Tarvisia v Taliansku a tam zísť z ďiaľnice.

 

 

Komentáre

Zažime spolu adrenalín na vode!

Po odoslaní údajov vám vypočítame celkovú cenu zájazdu a budeme vás kontaktovať.
Táto objednávka nie je záväzná.

Vaše údaje

Objednávka zájazdu