Čo je to individuálna doprava počas zájazdu

15.06.2015 11:34:05 komentárov

Čo je to individuálna doprava počas zájazdu

Čo je to individuálna doprava počas zájazdu ...

Väčšina z vás preferuje na zájazd do Slovinska individuálnu dopravu. Táto forma dáva možnosť väčšej flexibite. Pobyt si môžete predlžiť výletom k slovinskému moru do Piran, do Julských Alp či k neďalekému jazeru Bled alebo Bohinj. Na opačnú stranu smerom do Talianska sa už po 2 hodinách ocitnete v jedinečných Benátkach.  

Samotná cesta do Slovinska trvá z Bratislavy približne 5 hodín (470km) a skoro celá vedie po diaľnici. Naša overená a odporúčaná trasa je cez Viedeň – Graz – Klagenfurt – Vilach – Tarvisio - Bovec.  10 dňová rakúska známka stojí 9,40 EUR. V Tarvisiu, ktoré je už v Taliansku je potrebne zísť z diaľnice za tretím tunelom. Za tento úsek talianskej diaľnice sa neplatí. Do Bovca je to potom už len 25km. Čaká vás ešte jazda okolo jazera Predil a horský prechod pod Mangartom. Pokiaľ vám svieti rezerva odporúčame natankovať ešte pred Tarvisiom. V Slovinsku dialnčnú známku nepotrebujete, pokiaľ teda neplánujete cestu k moru či do Ljublany. V rámci doliny Soča a okolí Bovca je len jedna čerpacia stanica a ceny PHM sú veľmi podobné tým na Slovensku. 

Častou otázkou býva ako funguje doprava počas raftingu a canyoningu. Pri individuálnej doprave musíte počítať s využívaním vášho vozidla počas celej doby. V praxi to funguje nasledovne. Ráno sa stretneme na štarte raftingu, po rozdelení výstroje si vaše auto zveziete do cieľa raftingu. Všetky suché veci, mobily, hodinky, peňaženky ostávajú v aute, iné cennosti si radšej nechajte na apartmáne. Do raftu si beriete už len všetko čo je vodotesné. Z cieľa na štart všetkých vodičov vyvezie jedno osobné auto za celu skupinu prípadne naše sprievodné vozidlo, ktoré vozí rafty a potrebnú vodácku výstroj. Pri canyoningu je to oveľa jednoduchšie, keďže začiatok aj koniec je na tom istom parkovisku.

Organizovanú dopravu je potrebné dostatočne skoro objednať, nakoľko máme obmedzené kapacity a nie na všetky termíny je možné dopravu zabezpečiť. Naše vozidlo Vás vozí v rámci všetkých aktivít. Pri organizovanej doprave je odchod vždy z Bratislavy, zvyčajne vo štvrtok alebo piatok o 14:00. Návrat do Bratislavy je v nedeľu okolo 20:00. 

Pozn. Navigácie vás môžu posielať do Slovinska už pri Klagenfurte. Ak tak urobíte, treba počítať s mýtom za prejazd tunelom Karawanken a následne slovinskou diaľničnou známkou, cesta sa tak môže výrazne predražiť. Odporúčam preto pokračovať do Tarvisia v Taliansku a tam zísť z ďiaľnice.

 

 

Komentáre

Zažime spolu adrenalín na vode!

Po odoslaní údajov vám vypočítame celkovú cenu zájazdu a budeme vás kontaktovať.
Táto objednávka nie je záväzná.

Vaše údaje

Objednávka zájazdu