Čierna Hora, Bosna a Hercegovina - Rafting na rieke TARA

Kaňon, ktorým preteká Rieka Tara, je pýchou Národného parku Durmitor v Čiernej Hore a je vyhľadávaným rajom všetkých nadšencov kvalitného raftingu. Splavovanie najdlhšieho kaňonu Európy a druhého najväčšieho kaňonu sveta, hneď po svetoznámom Grand Canyone v štáte Arizona v USA, trvá obvykle 2 dni. Oblasť rieky Tara je veľkým prírodným bohatstvom neveľkej Čiernej Hory vďaka bujným lesom, dych vyrážajúcim prírodným zákutiam a priezračnej vode. Práve pre svoju čistotu a kvalitu vody, je rieka Tara zaradená medzi chránené biosférické rezervácie sveta. Jej prúd sa ženie asi 40-timi kaskádami, z ktorých najznámejšie sú Djavolje lazi, Sokolovina či Bijeli kamen.

Osviežujúci rafting na rieke Tara jednoducho nemôže sklamať.

Medzi prameňom a ústím rieky Tara je 144 kilometrový tok. Rieka mení svoj character pozdĺž celého svojho toku na pokojnú, inokedy na divokú, širokú, až po najužšie úseky. Väčšina toku rieky je v Čiernej Hore, iba posledných pár kilometrov tečie Tara Bosnou a Hercegovinou. Rieka končí spojením Tary s Pivou začína rieka Drina.

Na tomto zájazde absolvujete hneď 2 rieky v dvoch krajinách. Rieka Neretva v Bosne a Hecegovine (len 60km od Sarajeva) vás prekvapí svojou krásou hlbokého a úzkého koryta. Rieka tečie kaňonom na severozápad cez Dinársku vysočinu a preteká mestami Konjic a Jablanica.

  • Program Klasik: 5 dní (Ut - Ne)        420 EUR/osoba
    2 dni rafting na rieke Tara
    1 deň rafting na rieke Neretva
    1 deň výlet do Národného parku Durmitor/Žabljak 
    TERMÍN: JÚN 2020

 

Cena zahŕňa: 3 krát ubytovanie s raňajkami, 1 krát ubytovanie bez stravy, dopravu minibusom,
zapožičanie kompletnej vodáckej výstroje (pádlo, neoprén, neoprénová obuv, záchranná vesta, vodácka bunda, prilba), certifikovaného inštruktora v rafte, všetky miestne poplatky za rafting, sprievodcovské služby počas turistiky a miestnych výletov, vstupné (60 EUR) na rieku Tara a do Národného parku Durmitor.

Cena nezahŕňa: stravovanie, poistenie (16 EUR/osoba).

Doprava je zabezpečená minibusom (odchod z Bratislavy utorok o 19:00, návrat v nedeľu v skorých ranných hodinách, približne o 8:00 hod).

Podrobný program si prosím vyžiadajte na info@eurorafting.sk


Pozrite si našu ďalšiu skvelú ponuku:

Slovinsko - Dovolenka a rafting v Julských Alpách
Taliansko - Objavte rafting vo Val di Sole
Rakúsko - Rafting a zábava na rieke Salza
Slovensko - Rafting pod Kriváňom


Zažime spolu adrenalín na vode!

Po odoslaní údajov vám vypočítame celkovú cenu zájazdu a budeme vás kontaktovať.
Táto objednávka nie je záväzná.

Vaše údaje

Objednávka zájazdu